„Підземний пішохідний перехід, розташований в с. Криве Озеро“

http://www.mk.gov.uaperehid

14 жовтня 2013 року за участі голови облдержадміністрації Миколи Круглова в селі Криве Озеро, на автомобільній дорозі Київ – Одеса, відбулось урочисте відкриття підземного пішохідного переходу.

У заході також взяли участь  голова Кривоозерської райдержадміністрації Людмила Рольян, начальник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Валерій Блошенко, представники громади села Криве Озеро.

Ця радісна подія має свою історію. Після будівництва автомобільної дороги Київ-Одеса село Криве Озеро  було розділене нею надвоє. Переходити людям на інший бік села потрібно було через швидкісну магістраль. Інтенсивність пішохідного руху тут становить майже 50 осіб на годину.

Неодноразово траплялися аварії  й страждали люди. Величезну тривогу за своїх дітей, проводжаючи їх до школи та зустрічаючи після занять, відчували батьки.

Після звернення до голови облдержадміністрації Миколи Круглова люди повірили, що проблему буде вирішено. І саме так і сталося.

Було розроблено проектно-кошторисну документацію, якою передбачено виконання всіх норм для гарантування безпеки дорожнього руху, серед яких: встановлення дорожніх знаків, облаштування тротуарів, проведення зовнішнього штучного освітлення.

Проект будівництва реалізовано за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку.

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області в рамках будівництва виступила в ролі своєрідного порадника та органу, який може надати кваліфіковану допомогу та здійснити відповідний контроль за якістю та технологічною складовою будівництва такого масштабного об’єкту.

Роботи по будівництву переходу проводили: підрядник – Миколаївський мостозагін № 73 та субпідрядник – Кривоозерський райавтодор.

Підземний пішохідний перехід, розташований в с. Криве Озеро, на ділянці автомобільної дороги державного значення М-05 Київ – Одесса км 298+750, перетинає автодорогу під кутом 90° градусів, довжина його 50 метрів, ширина – 4 метри.

Перехід забезпечує пішохідний рух жителів для сполучення їх з прилеглими житловими будинками, громадськими об’єктами, автобусними зупинками, а також сприяє безпечному пересуванню учнів до прилеглої загальноосвітньої школи.

17 травня 2013 року у присутності голови облдержаміністрації розпочалися роботи з будівництва підземного пішохідного переходу, а вже 14 жовтня Микола Круглов і представники громади села перерізали стрічку з нагоди його відкриття.

Звернувшись до присутніх на урочистостях, Микола Круглов насамперед привітав їх з великим святом Покрова Пресвятої Богородиці.

У своєму виступі голова облдержадміністрації віддав належне будівникам та особисто начальнику Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Валерію Блошенку.

Очільник області наголосив на тому, що на Миколаївщині у повному обсязі виконано завдання Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо забезпечення безпечного підходу школярів до навчальних закладів.

Валерій Блошенко розповів, що для створення комфортних умов пересування підземним переходом було влаштовано пішохідні та велосипедні доріжки, встановлено пандуси для людей з обмеженими фізичними можливостями. Також підключено наземне та підземне освітлення, щоб в будь-яку пору року та час доби люди змогли вільно пересуватися підземним переходом.

Заступник директора по виробництву Мостобудівного загону №73 Вячеслав Луцик зазначив, що на об´єкті весь час працювала лабораторія, яка вела постійний контроль за якістю виконаних робіт.

У цей святковий день Микола Круглов вручив нагороди тим, хто добре попрацював. За плідну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Миколаївської області та з нагоди завершення капітального ремонту автомобільної дороги державного значення Київ – Одеса – будівництва підземного пішохідного переходу – Почесні грамоти облдержадміністрації отримали:

  • Чернега Андрій Васильович – головний інженер філії „Кривоозерський райавтодор“ ДП „Миколаївський облавтодор“;

  • Луцик В’ячеслав Степанович – заступник директора по виробництву ТОВ „Мостобудівельний загін №73“;

  • Пархідько Михайло Федорович – інспектор контролюючої організації „Egis“, представник Міжнародного банку „Реконструкції розвитку“.

Подякою облдержадміністрації нагороджено:

  • Сікорського Дмитра Івановича – водія філії „Кривоозерський райавтодор“ ДП „Миколаївський облавтодор“.

  • Вівтюка Романа Павловича – бригадира філії „Кривоозерський райавтодор“ ДП „Миколаївський облавтодор“.

Спілкуючись з журналістами Кривоозерський сільський голова Ю.В.Сінчук наголосив на тому, що його земляки дуже задоволені результатом робіт. «У людей сьогодні подвійне свято», – сказав він.

……………………………….

Освітлення підземного пішохідного переходу та встановлення бар’єрного огородження буде після проведення необхідних робіт

Отримано відповідь

На початку квітня 2014 року голова районної ради А. Івахнін звернувся із листом від імені депутатів Кривоозерської районної ради та жителів с. Криве Озеро до голови Державного агентства автомобільних доріг України А. Маліна.

Зокрема, в листі йшлося про те, що депутати Кривоозерської районної ради, жителі села Криве Озеро, поряд із вдячністю за вирішення питання будівництва підземного переходу на дільниці автомагістралі Київ — Одеса км 298 + 750, стурбовані тим, що залишилась не завершеною робота (основна після будівництва переходу) по освітленню частини дільниці магістралі, підземного переходу та встановлення огорожі.

За таких умов експлуатації підземний перехід не потрібний, він не використовується, «це гроші, викинуті на вітер», тому і надалі існує загроза життю пішоходів, які здійснюють перехід через автомагістраль, адже 14 смертей сталися саме в нічний час.

У червні 2013 року Кривоозерська сільська рада надала службі автомобільних доріг в Одеській області рішення на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення трансформаторної підстанції по зовнішньому освітленню автомагістралі та підземного переходу, але до сьогоднішнього дня проект не поданий для затвердження сільській раді.

Аби уникнути соціальної напруги серед жителів даного села, слід завершити роботи по освітленню магістралі, підземного переходу та встановлення огорожі, — йшлося у листі.

І ось із Державного агентство автомобільних доріг за підписом заступника голови С. Підгайного надійшла відповідь:

«В рамках реалізації проекту «Покращення автомобільних доріг та безпеки руху», який фінансується за кредитні кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку, на ділянці автомобільної дороги М-05 Київ — Одеса, в межах території Миколаївської області, проводяться роботи по капітальному ремонту, у тому рахунку влаштування підземного пішохідного переходу на км 298+750 та ліквідація місць концентрації ДТП на км 298+075.

На теперішній час проводиться коригування проектно-кошторисної документації через зміни, в тому числі обумовлені рішеннями громади Кривоозерської сільської ради (зміна місця розташування та типу пішохідного переходу з надземного на підземний).

Після затвердження відкоригованої проектної документації, завершення будівельних робіт (в тому числі встановлення бар’єрного огородження) та введення об’єкту в експлуатацію, система освітлення пішохідного переходу та ділянки автомобільної дороги над ним буде підключена до енергопостачання».

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s